Borítókép: Night Run powered by Vodafone 4G - éjszakai futás Budapesten másodszor

Night Run powered by Vodafone 4G - éjszakai futás Budapesten másodszor

A hétvégén rendezték meg második alkalommal Budapest éjszakai futóversenyét, a Night Run-t, idén a Vodafone 4G támogatásával. A különleges hangulatú eseményen az indulók 7, 12, és 21 kilométeres távon állhattak rajthoz.

Az éjszakai futáson a szervezők speciális fény és hangeffektekkel, DJ show-val, tették teljessé a futás élményét. A verseny során a futók érintették a Budai Várat, valamint a budai rakpartot is. „A rajt előtt a nevezést le kellett zárnunk, ugyanis a sokkal többen szerettek volna részt venni az eseményen, mint amennyi helyünk volt. Ilyenkor természetesen előnyt élveznek azok, akik előzetesen intézték a nevezésüket” – mondta Zelcsényi Miklós, a Night Run powered by Vodafone 4G főszervezője.
A versenyen közel 2400 futó vetette bele magát a budapesti éjszakába. A félmaratoni távon Simon Péter a nőknél pedig Helen Sarpet győzött. 12 kilométeren Horváth György és Pataki Anna volt a leggyorsabb, míg a 7 kilométeres távon Kárász Zakariás és Kis Zsanett nyert.