Borítókép: A bőrgyógyászok szerint ezért érdemes egy életre elfelejteni a fürdőrózsákat Forrás: Freepik

A bőrgyógyászok szerint ezért érdemes egy életre elfelejteni a fürdőrózsákat

Ujvári Viki szerző fotója
Hiába közkedvelt fürdőszobai kellék a mai napig, a szakértők szerint a fürdőrózsa sajnos többet árt, mint használ. Gondoltad volna, hogy káros?

Egy időben a fürdőrózsák olyan szinten az újdonság erejével hatottak, hogy viszonylag gyorsan sikerült is lekörözniük a klasszikusnak számító szivacsokat, ma már persze változott a helyzet és a piacon is egy szélesebb választék áll a rendelkezésünkre, éppen ezért nem árt kicsit képben lenni azzal, hogy ezek a tus-kiegészítők mennyire is jók a bőrünk számára.

Miért káros a fürdőrózsa?

Sajnos van egy rossz hírünk: a fentebb is említett, annyira közkedvelt fürdőszobai kellék bár eltávolítja a szennyeződéseket és az adott esetben az elhalt hámsejteket a testedről, ám azok aztán úgymond csapdába esnek a fürdőrózsa finom szálai között. Tehát valahol pozitív tulajdonságai miatt válik egy időzített bombává, hiszen ha fürdés után nem szárad ki megfelelően, akkor az a benne ragadt baktériumoknak remek táptalajt ad arra, hogy tovább szaporodjanak. „Mi terjesztjük a baktériumokat, egészen pontosan azokat, amelyeket utoljára lemostunk a testünkről. Mert a fürdőrózsával ismét felvisszük az előző nap lemosott szennyeződéseket a testünkre” - mondja a szakember.

Forrás: Freepik

Mindezek pedig nem csak feltételezések! Egy 1994-ben a a Journal of Clinical Microbiology folyóiratban megjelent tanulmány szerint a fürdőrózsák olyan olyan baktériumfajokat terjeszthetnek, amelyek fertőzést okozhatnak, így különösen veszélyesek a gyenge immunrendszerű betegek számára. Gondolj csak bele: a zuhany meleg, nedves környezete a kórokozók paradicsoma. Ha még ezek után is úgy gondolod, hogy egyszerűen képtelen vagy rászánni magad arra, hogy búcsút ints imádott fürdőrózsádnak, akkor persze arra is van olyan megoldás, amivel tehetsz azért, hogy ne egy baktériumgyár lapuljon a fürdődben. Először is minden használat után vedd ki a fürdőrózsát a zuhany nedves környezetéből, és akaszd fel egy olyan helyre, ahol biztos vagy abban, hogy teljesen kiszárad. Illetve néha szánj egy kis időt arra, hogy szemügyre vedd az állapotát, ugyanis ha megváltozik a színe vagy kellemetlen szaga lesz, akkor bizony váltani kell.

A következő listában olyan fürdőszobai tárgyakat is találsz, amikől sosem gondoltad volna, hogy hamarabb tönkremegy, mintha mondjuk a gardróbban vagy más szekrényben lenne.