Borítókép: Bátran, de csak mértékkel: ezért számít egészségesnek a sör Forrás: pexels.com

Bátran, de csak mértékkel: ezért számít egészségesnek a sör

Ha nyár, akkor sörszezon! És bár a borról rengeteget hallod, hogy egészséges, de a sörrel is hasonló a helyzet. Egy lazább este nyugodtan megihatsz egy-két pohárral, azt is elmondjuk, miért.

Azt például tudtad, hogy a sörben is van etanol, mint a vörösborban? Ez az anyag pedig segít csökkenteni az LDL (rossz)-koleszterin mennyiségét és növeli a HDL-ét (jó koleszterin). A sörben található rost pedig szintén jót tesz a koleszterinszintednek.

Sörrel a cukorbetegség ellen!

A moderált mennyiségben fogyasztott alkohol pedig csökkentheti a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát, emellett az idősebb felnőttek kognitív képességén is javíthat. A hangsúly viszont a moderált alkoholfogyasztáson van. Ez nagyjából 3 dl sörnek felel meg maximum naponta fogyasztva. (És nem, az nem jó, ha hétvégén iszol belőle ötöt).

Megelőzi a stroke kialakulását

A sör fokozza a vérkeringést, így megelőzi a kisebb eltömődések kialakulását az erek falán, ez pedig csökkenti a stroke kialakulásának esélyét.

Erősebb csontok

Kutatások szerint a sör egyébként csökkentheti a vesekő kialakulását, mivel magas a víztartalma. Emellett a csontokat is erősítheti, mivel növeli a csontsűrűséget, szóval akár a csontritkulás ellen is védelmet nyújthat.

B-vitamin áradat

A B-vitamin több típusa is megtalálható az italban, például a folát, niacin, riboflavin, B6-vitamin, pantoténsav és a B12-vitamin is. Minél több malátát tartalmaz, annál több B-vitamin van benne.

Szóval ha nyáron szeretsz meginni egy korsóval, ne legyen miatta bűntudatod. A baj csak akkor van, ha mértéktelenül iszod - és ekkor nem csak a másnap lesz a problémád.

A cikk eredetileg a menshealth.hu oldalon jelent meg.

Ha nincs a közeledben sörnyitó, és emiatt nem jutsz hozzá a kedvenc italodhoz, nézd meg, hogyan tudod kinyitni másképp: