Borítókép: Itt az ideje, hogy megcáfoljuk az 5 legnagyobb edzős mítoszt Forrás: Instagram

Itt az ideje, hogy megcáfoljuk az 5 legnagyobb edzős mítoszt

Rendet teszünk a tévhitek világában.

Sorra nyílnak a konditermek a nagyvárosokban, manapság már egyre többen figyelnek oda arra, hogy egészséges életmódot folytassanak. Ennek megfelelően a botcsinálta kondis "szakértők" száma is megugrott, nekik köszönhetően pedig rengeteg tévhit terjeng a tárogatógépek között. Mi most összeszedtük a legfelkapottabbakat, és elmondjuk, miért nem állják meg a helyüket.

1. HASPRÉSSEL A KOCKÁKÉRT

Az önjelölt fitneszguruk hajlamosak azt hangoztatni, hogy a tökéletes kockákhoz elegendőek a különböző hasprések. Bárcsak így lenne, de a helyzet az, hogy egy szép six-pack elérése ennél azért bonyolultabb. Guggolások, súlyemelések és húzódzkodások mentén vezet az út, ezeken kívül pedig a HIIT-edzések is hasznosak lehetnek. A szénhidrátokat is jól kell időzíteni, illetve az elegendő mennyiségű alvás is nagyon fontos.

2. A KARDIÓ AZ ELSŐ

Tízből nyolc ember biztosan futással kezdi a konditermi edzést, pedig ez nem feltétlenül jó dolog. Egy alapos bemelegítés után érdemes az erőnléti edzéssel indítani, aztán jöhet a futópad. Ha kardióval kezdesz, akkor csökkented a szervezeted glikogénszintjét, ami azt eredményezheti, hogy nem tudsz mindent beleadni a súlyoknál. Ezzel szemben, ha a súlyzós edzéssel kezdesz, megnöveled a tested tesztoszteron- és kortizolszintjét, így jobban fog menni a tréning.

3. GUGGOLÁS

Sokan óva intenek attól, hogy 90 fok alá menj súllyal guggolás közben, pedig ennek a feladatnak nincs valós veszélye. Ez egy teljesen természetes mozdulat, nem fogsz megsérülni, ha a térded a lábfejed elé kerül. Inkább az a veszélyes, ha túlvállalod magad a súllyal.

4. IZOTÓNIÁS ITAL

Ne dőlj be a reklámoknak, sokkal ritkábban van ezekre szükséged, mint ahogy azok ezt állítják. Érdemes a különösen megerőltető edzések utánra időzítened ezeket, vagyis ha több órán keresztül edzed a tested.

5. HA NEM IZZADSZ, NEM EDZEL ELÉG KEMÉNYEN

Ez sem feltétlenül igaz, attól függ, mire fókuszálsz edzés közben. A legjobb példa a fenti tévhit ellen az olimpiai súlyemelőké. Ők sem izzadnak mégis rendre brutális súlyokat emelnek meg.