Borítókép: A karantén befolyásolhatja a ciklusodat is Forrás: Getty

A karantén befolyásolhatja a ciklusodat is

Nem elég, hogy be vagyunk zárva, a testünk sem működik a megszokott módon... Vagy pont ezért nem működik jól?

A hormonháztartás és a hormonok működése mindig egy nagyon titokzatos dolgognak tűnik, még az orvosok sem tudják mindig a válaszokat a testünkben végbemenő változásokkal kapcsolaban. Ha te is azok közé tartozol, akiknek megváltozott a menstruációs ciklusuk az elmúlt 1-2 hónapban, akkor mindjárt eláruljuk, miért történik mindez.

Forrás: Getty
Stressz miatt még ilyen tüneteid lehetnek:

A menstruáció elmaradása és a fájdalmas ciklus mellett a túlzott stressz okozhat még pikkelysömört, ekcémát, epekövet, emésztési problémákat és visszatérő fejfájást is.

Rendetlenség

Nincs rend az életünkben, nem a megszokott mederben folyik, így a menstruációnk sem lesz rendszeress vagy megszokott. Ha nem is kifejezetten a vírustól félsz, ez az új élethelyzet rengeteg új helyzet elé állít, ami szorongást okozhat: nem találkozhatsz a szeretteiddel, nehezebb vagy más a munkád, talán nincs már munkád vagy veszélyben van a megélhetésed, és erre még rakódhat rengeteg kis apróság is, amiről nem gondolnád, hogy tudat alatt problémát okozhat.

Akkor se ijedj meg, ha kimarad vagy nagyon sokat csúszik a ciklusod, a kortizol nevű stresszhormon mindent a felbortíthat most a szervezetedben. Ha éppen babát terveztetek a járvány előtt és ezt most a veszély miatt inkább későbbre toltátok, a lelkednek biztosan ez sem megnyugtató.

Egy közel 400 nőn végzett vizsgálat szerint a menstruációs görcsök is súlyosabbak stresszhatás alatt: egyrészt kétszter gyakoribb a hasgörcs stresszes élet mellett, akinek pedig mindig vannnak fájdalmai, azoknak erősebbek lesznek nyomás alatt.

Ebben a kellemetlenségben viszont tudunk neked segíteni: olyan finomságokat ajánlunk, amelyekkel csökkentheted a PMS (premesntruációs szindróma) tüneteidet!